Nasz projekt w mediach i na konferencjach

Kolejne etapy projektu były prezentowane w lokalnej prasie i mediach, nie tylko w Dzierżoniowie, ale również w Anglii i Słowenii. Nauczyciele z Anglii, Polski i Włoch prezentowali nasz projekt podczas konferencji krajowych jako przykład dobrej praktyki - współpracy międzynarodowej szkół podstawowych.

W Słowenii o naszych projekcie ukazał się artykuł w czasopiśmie wydawanym przez Słoweńskie Stowarzyszenie Wypędzonych 1941-1945. Czasopismo wydawane jest tylko dwa razy w roku i dlatego artykuł ukazał się jesienią 2014 roku.

W lipcu 2014 roku ukazał się artykuł o sukcesie Primary School of Steeton, która projektem "Druga wojna światowa: nasza wspólna historia" zwyciężyła w brytyjskim konkursie eTwinning w kategorii "Zaangażowanie całej szkoły w realizację projektu".

Link do artykułu TUTAJ
Podczas krajowej konferencji eTwinning Wielkiej Brytanii w Nottingham w dniach 20-22 czerwca 2014 roku, nasz projekt jako jeden ze zwycięzców ogólnobrytyjskiego konkursu eTwinning, został zaprezentowany na wystawie.

13 czerwca projekt został zaprezentowany jako przykład dobrej praktyki podczas Powiatowej Konferencji "Europejskie programy eTwinning i Erasmus+ szansą na międzynarodową współpracę szkół".

20 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie odbyły się warsztaty dla nauczycieli języków obcych uczestniczących w kursie "Wdrażanie podstawy programowej w szkole podstawowej i w gimnazjum" w ramach ogólnopolskiego programu Cyfrowa Edukacja. Koordynatorka projektu w szkole Anna Szczepaniak zaprezentowała dotychczasowe rezultaty projektu, przedstawiając powstały ebook oraz dziennik projektu i Twinspace.

W maju na stronie prestiżowego angielskiego czasopisma "The Guardian" ukazał się artykuł "Technologia w nauczaniu języka", w którym jako przykład godny naśladowania przytoczony został projekt "World War Two: Our shared history":

Link do całego artykułu: TUTAJ
W kwietniu po udanym videospatkaniu pojawił się kolejny artykuł na portalach dzierżoniowskich:

Link do artykułu na stronie UM TUTAJ

W kwietniu również w Anglii ukazał się artykuł na naszym videospotkaniu:

Link do artykułu: TUTAJ

W Anglii pierwszy artykuł o projekcie ukazał się w lutym 2014 roku po spotkaniu z pradziadkiem jednej z uczennic, który podczas drugiej wojny światowej stacjonował na Islandii.

Link do artykułu TUTAJ

Pierwszy artykuł ukazał się po spotkaniu z p. Józefem Oleksiewiczem, który podzielił się z uczniami swoimi wspomnieniami z czasów wojny oraz z czasów komunizmu w Polsce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz